Kosmetický tampon

29  / ks


255 ks

Jako pírko hebounké kosmetické tamponky pro odličování. Zpříjemní každý večerní rituál u zrcadla. Na rozdíl od lufy jsou jemným pohlazením.

Nahrazují jednorázové vatové tampony. Jsou pratelné. Po dosloužení kompostovatelné.

Ručně šité z bavlny v bájo kvalitce a bambusu.

Jak používat

Kosmetické tamponky můžete používat stejně jako jednorázové vatové. Pouze s tím rozdílem, že po dopotřebování neputují do koše, ale do pračky.

Používat můžete odličovací prostředky, na které jste zvyklý. Nejvíce šetrné k pleti i přírodě však je odličovat se kvalitním za studena lisovaným olejem vhodným pro Váš typ pleti, hodí se však klidně i extra panenský olivový. Na obličej nepoužíváme kokosový olej, především kolem očí, může zanášet slzné kanálky.
Obličej omyjeme vodou, kápneme olej na namočený tamponek a setřeme líčidla. Obličej je rovnou hydratovaný. Můžeme ho ještě ošetřit květinovým hydrolátem.

Tamponek po použití ihned propláchneme horkou vodou a ošetříme žlučovým mýdlem. Po pár minutách působení mýdla z ubrousku ručně vypereme líčidla. Tamponek necháme uschnout a pereme s ostatním prádlem nejlépe na 60°C. Tamponky je doporučováno prát v síťce, aby se nikam nezatoulaly - záleží na typu pračky, zda je to potřeba.
Při praní se vyvarujte používání aviváže. Nečistěte je chemicky ani nebělte prostředky na bázi chlóru.
Do sušičky ho šoupnout můžete na normální sušící program.
Nežehlete ho.

Na otázku, kolik jich budete potřebovat, je opravdu těžké odpovědět. Záleží na tom, jak moc a jak často se líčíte. Vycházejte z toho, kolik běžných vatových tamponků byste spotřebovali mezi jednotlivými várkami praní.
Používání jednoho tamponku opakovaně však nemůžeme doporučit.

Další informace

Průměr tamponku je 9 cm, ale počítejte s tím, že se po prvním vyprání srazí.

TIP: odličovací tamponky se dají i našít z navrstvených zbytků flanelu nebo lze využít jiné v domácnosti se již nacházející podobné ubrousky - například látkové vložky do podprsenky, které již nepotřebujete ke svému originálnímu účelu.

Na čištění obličeje lze použít i egyptská lufa. Která má na rozdíl od heboučkých tamponků peelingový efekt.

Jak nakupovat

Jelikož se jedná o kusové zboží, není potřeba nic speciálního. Většina zákazníků však preferuje uložit tamponky do sáčku, aby se neznečistily. Pokud chcete, vemte si tedy s sebou jakýkoliv čistý pytlíček doma najdete.

Zboží dostáváme v papírové krabici po 500ti kusech. Krabice dále poskytujeme lokálním eshopům k balení zásilek.

Složení

První vrstva 100 % biobavlna

Druhá vrstva 25 % biobavlna a 75 % bambus

Dodavatel/výrobce: Kateřina Vtípilová, Praha - Vilibaldo

Vyrobeno v: ČR