Nekáva

828  / kg


≈ 1.6 kg

Bezko-fajnová alternativa ke kávě. Z ječmene – nejstarší obiloviny. Zbaviti se kofeinu v kávě může býti celkem chemický proces. A tak je lepší sáhnout po přirozeně bezkofeinové kávovině.

Vypěstovaná v ČR, pražena a mletá v ČR, v báječné kvalitě. A žádný instant, tudíž vhodná ke stejným typům úpravy, jako běžná káva.

Pro maminky, dětičky i všechny věkové kategorie.

 

Způsob přípravy

Vychutnejte si svou Nekávu stejně jako svůj oblíbený šálek kávy. Všechny varianty lze při podávání kombinovat s mlékem a jeho rostlinnými variantami.

V moka konvičce: Do spodní části konvičky nalijeme vodu. Trychtýřovitý zásobník naplníme po okraj Nekávou, nestlačujeme. Množství Nekávy je dle dané velikostí konvice, na 4 šálky budeme potřebovat cca 30 g. Přišroubujeme horní část a přivedeme k varu. Konvici odstavíme ze sporáku těsně před dokončením extrakce.

Ve french pressu: Na 100 ml vody budeme potřebovat 6–7 g Nekávy. Vsypeme požadované množství Nekávy do french pressu. Vodu uvaříme a necháme asi půl minuty odstát, aby teplota klesla na 93–94°C. Pomalu zalijeme horkou vodou, zamícháme a necháme 5–6 minut odstát. Poté pomalu stlačíme a je hotovo.

Pro přípravu v Chemexu, Hario V60 nebo Cleveru si připravíme 6–7 g Nekávy na 100 ml vody. Nejprve propláchneme filtr horkou vodou, vsypeme Nekávu, zalijeme 30 ml vody o teplotě 93–94 °C a počkáme 30 vteřin. Poté krouživými pohyby od středu dolijeme zbylou vodu. Podobně jednoduchá příprava je i v Moccamasteru.

Pro cold brew: Do nádoby s uzávěrem vsypeme požadované množství Nekávy (6–7 g na 100 ml vody), zalijeme potřebným množstvím studené vody a necháme extrahovat v uzavřené nádobě v lednici po dobu 18–24 hodin. Přecedíme, dáme led do sklenice, zalijeme vychlazeným cold brew a dozdobíme plátkem pomeranče a mátou.

Jak nakupovat

Pytlíčky, sáčky, skleničky, krabičky dle libosti a Vašeho domácího arzenálu. Můžete znovu využít sáčky od dopotřebované kávy či praktické krabičky od kávovin. Pytlíky mají tu výhodu, že jsou lehké, ale myslete na to, že se jedná o praženou obilovinu, která špiní a nechává jemný poprašek, který může sáček znehodnotit k jeho dalšímu využívání. Nákup do sklenic či nádob může být z tohoto hlediska praktičtější.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v potravinářských plastových vědrech s víkem o objemu 3 kg, zálohovaných. Vracíme je výrobci k opakovanému použití.

Složení

100% pražený ječmen

Dodavatel/výrobce: Orzo coffee s.r.o., Liberec

Země původu: ČR

Vyrobeno v: ČR