Regenerační sůl – tablety

30  / kg


≈ 25.1 kg

Regenerační sůl ve formě tablet vhodná do změkčovačů vody, do myček, úpraven vody, bazénů. V potravinářské kvalitce.
Spolu s práškem/gelem do myčky a oplachem je jedním ze tří mušketýrů “eko” myčkování.

Jak používat

Nejčastěji se používá do myčky na nádobí k zamezení tvorby usazenin. Do zásobníku myčky doplňujeme po rozsvícení kontrolky. Informace o správné péči o myčku, aby výsledek "eko" mytí nádobí byl k Vaší spokojenosti, najdete níže.

Jak skladovat

v suchu, v uzavřené nádobě, jinak má tendenci navlhat a rozpouštět se, jako každá jiná sůl. V teplotách mezi 15 a 20°C.

Další informace

CO ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?

Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat sůl do myčky a čistit filtr i celou myčku.

Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.

ČIŠTĚNÍ MYČKY NÁDOBÍ

Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.

Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným perkarbonátem. (Dáme filtr do hrnce či dřezu. Zasypeme lžící perkarbonátu, zalijeme horkou vodou a necháme vybublat. Filtr několikrát otočíme, aby byl proces účinný ze všech stran. Poté filtr ještě opláchneme pod tekoucí vodou.)

Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.

K celkovému čištění myčky použijeme perkarbonát sodný, spolu s kyselinou citronovou. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.

TEPLOTA VODY

Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.

PŘECHOD Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY

Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.

Jak nakupovat

Na sůl vemte z domácího arzenálu obal, který je dobře uzaviratelný. Zabrání se tak vlhnutí soli. Krabičky, sklenice s těsněním, ziplockové sáčky. Nakoupit můžete i do použitých plastových sáčků. Papírové a látkové sáčky na sůl nedoporučujeme. U zavařovacích sklenic pozor na reznutí víčka. Je možné použít i původní obaly od soli nebo uzaviratelné kyblíky například od marmelád nebo velkých balení mléčných výrobků.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 25 kg plastovém pytli. Vymýváme a dále používáme k obalovým účelům, balení větších objednávek.

Složení

chlorid sodný (sůl) NaCl

Dodavatel/výrobce: FICHEMA s.r.o., Brno

Vyrobeno v: Rakousko

SKU: 230180 Kategorie: Tag: