Čaj zelený “Itumbe Victoria Green”

1630  / kg


≈ kg

Klasický zelený čaj z Keňské vesnice Itumbe. Produkční družstvo Itumbe zajištuje spravedlivé dělení zisku a sociální služby komunitě.

Líbí se nám, že Petr Sič osobně spolupracuje s čajovými producenty výběrových čajů z rozličných koutů světa – Gruzie, Keni, Vietnamu, Thajska či Srí-Lanky. Pro čaje si sám jezdí, navazuje kontakty s místními producenty – často se jedná o malé, mnohdy rodinné pěstitele. Navíc s sebou vozí vlastní obaly k naplnění a snaží se o naplnění celého zero-waste řetězce.

Způsob přípravy

Na přípravu horkého nápoje zalijeme 8 gramů čaje jedním litrem vody o teplotě 80°C. Luhujeme 2 minuty a potom slijeme. Postup můžeme ještě jednou zopakovat.

Jak nakupovat

Pytlíčky, sáčky, skleničky, krabičky dle libosti a Vašeho domácího arzenálu. Při výběru a obzvláště při objednávání on-line myslete na to, že čaj je lehký a objemný. Pytlíky mají tu výhodu, že jsou lehké. Nákup do sklenic či nádob ale může být praktický, jelikož doma už pak není pro skladování potřeba nikam nic přesypávat.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme ve vratných plastových ziplockových sáčcích o objemu cca 1 kg.

Složení

100% zelený čaj

Dodavatel/výrobce: Petr Sič, Ostrava

Vyrobeno v: Keňa

SKU: 340293 Kategorie: Tags: ,