Káva Honduras Clave de Sol

1100  / kg


Bohužel, nemáme skladem :(

Výběrová lesní káva. Zrála přirozeně ve stínu stromů, které dávají domov stovkám druhů ptactva. V báječné kvalitě, bez pesticidů.

Chutná po čokoládě a mangu.

Zpracování natural.

Zelená zrna jsou středně pražená v pražské pražírně Dos Mundos. Kávu objednáváme každé 2-3 týdny, čerstvost je pro nás zásadní.

Pokud nevládnete domácím mlýnkem, můžete si u nás nechat zrno i namlít.

Způsob přípravy

Pokud se nepočítáte k chroupačům kávových zrn, doporučujeme kávu namlít a připravovat jako espresso nebo v moka konvičce tak, jak jste zvyklí. Pokud hledáte více univerzálnější kávu, sáhněte po Etiopii Nekemte Dulli.

Kávu si vychutnávejte pomalu při knize, při posezení s přáteli nebo klidně v pracovním zápřahu. S sebou do práce či na dětské hřiště ji noste v praktickém termohrnku.

Po přípravě kávy zbyde lógr. Šup s ním na kompost, žížalky Vám poděkují. Nebo dopřejte péči své pokožce a vyrobte si sámo dómo nějaký ten kávový scrub či peeling. Pokud nemáte přístup ke kompostu ni se nechcete zvelebovat, aspoň ho hoďte do biopopelnice. Do výlevky ani do koše lógr nepatří.

Jak skladovat

V suchu a temnu, bez přístupu vzduchu. Doporučujeme těsnící tmavé nádoby. A vězte, že v lednici kávě není dobře.

Další informace

Káva byla vypěstována na biodynamické rodinné farmě paní Miriam Elizabeth Perez, jejíž rodina se pěstováním kávy zabývá již po tři generace. Pomalé zrání ve stínu stromů (tzv. shade-grown coffee) dává kávovým třešním specifickou chuť. Zároveň jsou však stromy důležité i pro zachování místního ekosystému - jsou domovem pro drobné savce i velké množství stěhovavých ptáků, zabraňují erozi a brání ztrátám minerálních látek z půdy. Díky zastínění nejsou kávovníky tolik náročné na vodu, a proto nehrozí zničení sklizně při akutním suchu.

Více o pěstování lesní kávy a rozdílech mezi konvenčním monokulturním slunným pěstováním můžete dočíst například v článku v Material Times zde.

Jak nakupovat

Pytlíčky, sáčky, skleničky, krabičky dle libosti a Vašeho domácího arzenálu. Můžete znovu využít sáčky a dózy od dopotřebované kávy či praktické krabičky od kávovin. Pytlíky mají výhodu, že jsou lehké. Pokud nakupujete do sáčku nebo sklenice, určitě doma kávu přesypte do zatemněné nádoby (mrkněte, jak se má káva skladovat).
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme ve znovupoužitých nádobách a kyblících od různých potravin. Dále je vymýváme a využíváme jako obalové materiály, poskytujeme našim zákazníkům v rámci "obalové banky" nebo je můžeme vracet dodavateli.

Složení

zrnková káva - 100% arabika

Dodavatel/výrobce: BirdSong Coffee - Linda Siedemová, Praha

Země původu: Honduras

Vyrobeno v: (praženo v) ČR

SKU: 340296 Kategorie: Tags: , , ,