• Barevné čoko-čočky

  588  / kg

  Čokoládové “lentilky” v mini podobě. Jedná se o férovou mléčnou čokoládu zahalenou do vrstvičky třtinového cukru, obarvené pouze výtažky z rostlin a ovocnou šťávou.

  Každý máme rád nějakou podobu čočky, někdo na kyselo, jiný naklíčenou či červenou v curry. My jsme propadli té čokoládové.

 • Čaj “Dobrá nálada”

  1700  / kg

  Nechat si nasypat trochu dobré nálady. To zní jako sen. Lahodný čajík, jeho název o něm vypovídá vše. Pro děti i dospěláky.

  Jedná se o nejstarší čajovou směs Sonnentoru a zároveň jednu z nejoblíbenějších.

 • Čaj “Kuc kuc”

  1700  / kg

  Čaj pro chvíle nepohody, kdy sopel teče z nosu, venku je zima a je nejlepší zalézt s knihou pod peřinu. Voňavý po bylinách. Nedrcený, jednotlivý listy bylin dokážete rozpoznat. A to na čajích od Sonnentoru milujem!

 • Čaj “Zimní noc”

  900  / kg

  Když přijdou chladné zimní večery, kdy vymrzlí z venčí se chceme ohřát něčím ovocně voňavým… ať už čajem, punčem nebo horkým kořeněným moštem. Tato čajová směs poslouží ve všech případech.

 • Čokoláda hořká

  453  / kg

  Když lékař povolí jen jednu kostičku čokolády denně… Hořká na 70%. Na mlsání. Na vaření či pečení. K výrobě hutné a voňavé horké čokolády.

  Může představovat i vtipný a neobvyklý dárek.

  Kvalita, tradice a suroviny v báječné kvalitě – to jsou čokolády vyrobené pod německou značkou Vivani.

   

 • Čokoláda mléčná

  453  / kg

  Je libo kostičku čokolády? Tato má kolem 100g, takže rozhodně nebudete ošizeni.

  Jemná. Mléčná. Na mlsání, ale stejně dobře využitelná v kuchyni na vaření. Může představovat i vtipný a neobvyklý dárek.

  Kvalita, tradice a suroviny v báječné kvalitě – to jsou čokolády vyrobené pod německou značkou Vivani.

 • Filtr na kávu

  59  / ks

  Pro milovníky filtrované kávy i Nekávy, kteří nechtějí používat jednorázové filtry a raději volí znovupoužitelnou pratelnou variantu.

  Po zavázání poslouží i pro louhování čaje či bylinek při vaření.

  Z biobavlny. Po dosloužení šup s ním na kompost.

 • Froté utěrka

  146  / ks

  Místo utěrek z nerozložitelných syntetických mikrovláken – utěrka z přírodních materiálů. Pratelná. Heboučká. S vysokou savostí.

  Do koupelny i kuchyně, na mytí oken i nábytku, utírání prachu i domácích zvířat, leštění oken i aut, čištění bílých tabulí. Její využití je bezbřehé.

 • Gel na nádobí

  119  / kg

  Hory nádobí jsou nekonečné. Kdo to nádobí stále špiní? A hlavně, kdo ho bude mýt?

  Gel na nádobí na rostlinné bázi. Myje nádobí šetrně. Nedráždí pokožku a tak můžete mýt bez rukavic. Voní po citrusech.

  Bez syntetické parfemace a barviva. Netestovaný na zvířatech.

 • Gel na praní bez vůně

  123  / kg

  Na barevné prádlo. Jelikož neobsahuje žádné silice, je vhodný i pro alergiky a ekzematiky, řadí se k non-toxic produktům. Základem je extrakt z mýdlových ořechů.

  Koncentrovaný. S jedním litrem vyperete 33krát. Neplatíte tak zbytečně za přidanou vodu a šetří se i palivo na přepravu.

  Bez ropných derivátů, chlórů, syntetické parfemace a barviva. Netestovaný na zvířatech.

 • Gel na praní pomerančový

  145  / kg

  Na barevné prádlo pro šetrné praní. Základem je extrakt z mýdlových ořechů v bájo kvalitce. Ovoněný přírodní pomerančovou silicí.

  Koncentrovaný. S jedním litrem vyperete 33krát. Neplatíte tak zbytečně za přidanou vodu a šetří se i palivo na přepravu.

  Bez ropných derivátů, chlórů, syntetické parfemace a barviva. Netestovaný na zvířatech.

 • Káva Etiopie Nekemte Dulli

  1100  / kg

  Výběrová pralesní káva přátelská k ptactvu. Zrála přirozeně ve stínu stromů, které dávají domov stovkám druhů opeřenců. V báječné kvalitě, bez pesticidů. Zaručuje zdravé pracovní prostředí pro místní farmáře. S certifikátem Bird Friendly®.

  Chutná po citronu, medu a sladkém koření. Jemná kávička, která by se dala píti celý celičký den.

  Zpracování: promyté.

  Zelená zrna jsou středně pražená v pražské pražírně Dos Mundos. Kávu objednáváme každé 2-3 týdny, čerstvost je pro nás zásadní.

  Pokud nevládnete domácím mlýnkem, můžete si u nás nechat zrno i namlít.

 • kava3 Vyprodáno

  Káva Honduras Clave de Sol

  1100  / kg

  Výběrová lesní káva. Zrála přirozeně ve stínu stromů, které dávají domov stovkám druhů ptactva. V báječné kvalitě, bez pesticidů.

  Chutná po čokoládě a mangu.

  Zpracování natural.

  Zelená zrna jsou středně pražená v pražské pražírně Dos Mundos. Kávu objednáváme každé 2-3 týdny, čerstvost je pro nás zásadní.

  Pokud nevládnete domácím mlýnkem, můžete si u nás nechat zrno i namlít.

 • Kosmetický tampon

  29  / ks

  Jako pírko hebounké kosmetické tamponky pro odličování. Zpříjemní každý večerní rituál u zrcadla. Na rozdíl od lufy jsou jemným pohlazením.

  Nahrazují jednorázové vatové tampony. Jsou pratelné. Po dosloužení kompostovatelné.

  Ručně šité z bavlny v bájo kvalitce a bambusu.

 • Leštidlo – oplach do myčky

  130  / kg

  Bojuje proti vytváření nehezkého bílého povlaku na nádobí. Ty se berou z minerálních usazenin a proti nim účinně působí kyselina citronová obsažená v oplachu. Spolu s ní stojí ve zbroji rostlinné mýdlo a líh. Tak jednoduché složení to je. Obejde se bez optických zjasňovačů a syntetických vůní, aby jídlo a pití z nádobí chutnalo tak, jak má a ne po čisticím prostředku.

  Jedná se o důležitou součást “eko-myčkování”. Bez něj se každý prášek i gel do myčky budou cítit neúplní. Přihoďte k nim do trojice ještě sůl do myčky.

 • Máchadlo prádla

  129  / kg

  Místo dráždivé aviváže raději máchadlo. Neutralizuje máchací lázeň a vypláchne zbytky prací prostředků, které by mohly dráždit pokožku. Velmi důležité je jeho použití především pro alergiky, atopiky a malé dětičky.

  Vhodné pro všechny druhy prádla, ruční praní i praní v pračce. Není testované na zvířatech. Neobsahuje barviva ani syntetické vůně, které jsou v avivážích velmi dráždivou složkou. Ovoněné je pouze přírodní silicí z levandule.

  Proč nahradit aviváž máchadlem se můžete dočíst níže.

 • Nekáva

  828  / kg

  Bezko-fajnová alternativa ke kávě. Z ječmene – nejstarší obiloviny. Zbaviti se kofeinu v kávě může býti celkem chemický proces. A tak je lepší sáhnout po přirozeně bezkofeinové kávovině.

  Vypěstovaná v ČR, pražena a mletá v ČR, v báječné kvalitě. A žádný instant, tudíž vhodná ke stejným typům úpravy, jako běžná káva.

  Pro maminky, dětičky i všechny věkové kategorie.

   

 • Opalovací krém Butterbean Organics BIO

  545  / ks

  Co může být větším doporučením pro prodej přírodních opalovacích krémů, než že jsou vyrobené někým, jehož jméno je Summer Brown a je z Floridy?

  Snad jen, že: se skládají především z kokosového oleje a fair trade bambuckého másla. Krásně opečují pokožku i díky vitamínu E. Většina složek je bájo BIO. Mají garantované SPF 30 (většina přírodních krémů nemá garantované). Ochrana je UVA i UVB. Hlavní ochrannou složkou jsou mikročástice oxidu zinečnatého (non-nano), které fungují na stejném principu jako zrcadlo – paprsky odrážejí. Nejsou testovány na zvířatech. Neškodí korálovým útesům. Jsou ekologicky odbouratelné. A ještě navíc jsou v kovovém obalu.

 • IMG_4668 Vyprodáno

  Perníkové koření

  1020  / kg

  Perníkové koření výborné kvality.

 • IMG_4669 Vyprodáno

  Pohankové perníčky

  530  / kg

  Voňavé perníčky. Slaďounké. Upečené z pohankové mouky, bez pšenice. Nenajdete v nich palmový olej ani mléko. Křehoučké.

  Ke kávě či čaji zakusovat nebo si je namáčet a nechávat rozpouštet v ústech. Dobrou chuť.

 • Prací prášek na pleny a bílé prádlo

  162  / kg

  Pro prádlo bělejší… máme přímo určený prášek na bílé prádlo. Je vhodný i na pleny a dětské oblečený, jelikož má přímo razítko na to, že je dobře tolerován i dětmi do 3 let. (A nebojte, testování neprobíhalo na zvířatech, ale přímo na lidech.)

  Obsahuje antimikrobiální přísady, má bělicí účinek a zbavuje prádlo zápachu. Součástí jsou i najemno rozemleté mýdlové ořechy. Bez ropných derivátů, chlóru, opticky zjasňujících látek a syntetických parfémů, barviv či enzymů.

  Kvůli bělicímu účinku používejte na bílý nebo stálobarevný textil. Můžete v něm prát i ložní prádlo.

  Vhodný k praní od 40°C v pračce i v ruce.

 • Prášek do myčky

  155  / kg

  Prášek do všech druhů domácích myček. Jeho základem je perkarbonát sodný a to je bourák – to nám věřte! Účinně odbourává i těžko odstranitelné skvrny, usazeniny od kávy i čaje a zatočí i se silně znečištěným nádobím. Zároveň je snadno odbouratelný v přírodě.

  Prášek neobsahuje ropné deriváty, chlór, enzymy, syntetickou parfemaci ani barviva. Není testovaný na zvířatech.

 • IMG_20190802_105643 (1) Vyprodáno

  Pšeničné pukance

  285  / kg

  Stejně jako kukuřice umí pukat, i pšenice a jiná zrna pukají. Puf puf puf. A vznikají skvělé celozrnné pukance, dochucené přelivem z javorového sirupu. Bez cukru.

  Děti rádi zobají jen tak, nebo s mlékem, zamíchané s ovocem či použitelné k dalšímu vaření a tvoření. Těm nejmenším skvěle poslouží k trénování pinzetového úchopu.

 • Špaldová mouka hladká

  57  / kg

  Bílá mouka na sváteční pečení. Využijete ji při přípravě koláčů, vánoček, mazanců, cukroví a dalších dobrot.

  Pokud se snažíte z jídelníčku vyřadit pšeničnou mouku, doporučujeme začít špaldovou hladkou, protože je k ní nejpodobnější. Postupně můžete přecházet k celozrnným variantám, které obsahují více vlákniny. (U nás zrno přímo i meleme na celozrnnou mouku.)