Univerzální čistič

121  / kg


≈ 20.3 kg

Čistič, jehož použití je opravdu široké. Využijete ho na mytí všech hladkých ploch v domácnosti – dlaždic, kamenné i dřevěné podlahy, korku, PVC, linolea, ale také skla, keramiky, obkladaček, dřezů, umyvadel, kuchyňské linky, aut..

Jeho základem je přírodní saponát z mýdlových ořechů v báječné kvalitce.

Jak používat

Pro běžný úklid stačí čistič nalít do kýble s vodou - dávkujeme zhruba 3 polévkové lžíce (50 mililitrů) na 10 litrů vody.

Čistič je možné aplikovat přímo na houbičku nebo hadřík a vyčistit špinavý povrch neředěným přípravkem.

Upozornění

Obsahuje parfém d-limonene - může vyvolat alergickou reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Další informace

"Prací" ořechy pochází z podhůři Himalájí na severu Indie. V tamějších lesích běžně rostou stromy Sapindus mukorossi plodící mýdlové ořechy. Jejich slupky místní obyvatelé odnepaměti používají pro praní prádla i očistu těla. Jak probíhá sklizeň a zpracování mýdlových ořechů, se můžete podívat v tomto videu.

Při namočení do vody se z ořechů vylučuje přírodní saponin, který funguje jako mýdlo. Jedná se o nejšetrnější metodu praní - ve vztahu k prádlu, přírodě i lidskému zdraví. Mýdlové ořechy nezanechávají v praných oděvech chemická rezidua (ropné látky, fosfonáty, enzymy, chlor, optické zjasňovače, syntetické parfémy a barviva). Přírodní saponin nedráždí pokožku, což zvláště ocení alergici a ekzematici.

Jak je to s ekologií a etikou mýdlových ořechů:

stromy rostou divoce, pro jejich pěstování nevznikají plantáže.

jedná se o velmi vydatný a ekologický zdroj přírodního saponátů. Plody druhu Sapindus mukorossi obsahují přírodní saponin ve vysokých koncentracích, na rozdíl od některých dalších druhů mýdlovníku.

o sklizeň se starají indické ženy, pro které je tato práce zdrojem příjmů i nezávislosti. Tierra verde své dodavatele v Indii navštěvuje a je s nimi v pravidelném kontaktu.

do Evropy putují lodí.

krabice, ve kterých jsou baleny, v Tierra verde dále používají na balení svých produktů.

Jak nakupovat

Drogerii je možno natočit do jakékoliv lahve, která je alespoň částečně průhledná, tedy je vidět stáčené množství. Předcházíme tak přetečení při plnění lahve. Šířka hrdla nehraje roli, umíme si pomoci trychtýřem. Lahve mohou být skleněné či plastové, postačí i obyčejná zavařovací sklenice, ale většinou se osvědčilo nechat si natočit čistič do vymyté nádoby od již dopotřebovaného prostředku. Pokud nepoužíváte původní obal, určitě ho dobře označte či popište fixem (máme na to fixy i přímo na prodejně), abyste si zboží nespletli s potravinou! Doporučujeme proto také nepoužívat obaly např. od džusů a jiných potravin, které jsou zvyklé používat samy děti.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 25l stáčecím plastovém barelu, který poslušně vracíme dodavateli ke znovunaplnění.

Složení

< 5 % neionický tenzid rostlinného původu, extrakt z mýdlových ořechů, denaturovaný líh, d-limonene, chelatační činidlo (EDDS), xanthanová guma, benzoan sodný.

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR